Kateřina Nikodýmová

Hippokratés:

„Je zbytečné léčit oko bez hlavy, hlavu bez těla a tělo bez duše“

O mně:

Jsem povoláním strojní inženýrka pracující v oblasti vývoje hydraulický systémů pro dieselové motory. Ke studiu techniky jsem se dostala v dané chvíli ne zcela vědomou volbou, ale jsem za ní vděčná. Svět techniky je ohromující a nabídl mi mnoho příležitostí v poznávání světa a talentovaných lidí, kterých si moc vážím.

Přibližně před deseti lety jsem se díky své drahé přítelkyni dostala k józe. Cvičily jsme si převážně doma, experimentovaly se svým tělem a skvěle jsme se u toho bavily. Pro mě osobně byla jóga zpočátku jen fyzické cvičení. Jsem od malička sportovec, a proto jsem se snažila co nejdříve propracovat k náročně vypadajícím pozicím a pokud se mi to podařilo, přinášelo mi to uspokojení.

Po několika letech se můj život pomalu začal proměňovat. Narodila se mi překrásná dcera, a pak po osmi letech ještě jedna a přišlo pár těžkých životních situací, které v určité podobě zastihnou každého z nás, a se kterými bylo potřeba se nějak vyrovnat. A náhle mi jóga začala poskytovat i jiný rozměr, který jsem předtím neviděla. Začala jsem jógu studovat se zájmem o to, co je pod „povrchem“. Postupně mě jóga přivedla k cestě sebepoznání, kterou považuji za zásadní. Průběžně studuji sama i s učiteli, na které jsem díky Bohu měla vždy štěstí. Je to stále probíhající proces, který mne neustále baví a naplňuje.  Stále je co objevovat. Navenek se toho moc nezměnilo, jsem pořád tou pracující matkou, partnerkou a učitelkou jógy často velmi zoufale pobíhající mezi prací, tělocvičnou, školou, domácností, rodinou a přáteli…ale uvnitř je něco jinak. Znám pocit štěstí, přestože znám i veliké zármutky, znám pocit zvláštního klidu, přestože svět kolem nás vře. Věřím, že cestou sebepoznání a laskavostí především sami k sobě, ke svému tělu i duši, můžeme změnit svět. Můžeme ho udělat laskavější, láskyplnější a mírumilovnější. Věřím, že pravda a láska zvítězí. 

Kontakt:

tel.: +420 776 894 321
@: katerina.nikodymova@email.cz

Vzdělání:

- Učitelka jógy III.třídy; 2011 (Unie jógy)
- Učitelka jógy II. třídy; 2015 (Unie jógy)

Lekce, které vedu:

- Jóga pro dospělé
- Jóga pro děti
- Jóga pro těhotné
- Vinjása flow jóga