Jana Trnková Drahotušská

Kontakt:

tel.: +420 736 458 736
@: ja.drahotusska@seznam.cz

O mně:

Jóga je součástí mého života již od období dospívání, kdy jsem si ji sama našla jako úžasný doplněk mého tehdy hodně aktivního sportovního vyžití. Časem jsem se k ní obracela více a více a stala se z ní nedílná součást mého života. Měla jsem několik období, kdy jsem na ni tak trochu zapomněla a kdy mi potom znovu přišla do cesty a pomohla mi vrátit se skrz tělo i ke své duši. 

Během svého studia v Praze jsem absolvovala půlroční kurz pro instruktory jógy přes Českou Akademii Jógy a poté ještě dvoudenní kurz instruktora Vinyasa jógy (FISAF). 

Vinyasa jóga je mi asi nejbližší, i když se přiznám, že čím jsem starší, tím více začínám objevovat krásu pomalé, ale o to intenzivnější Hatha jógy. 

Jógu jsem aktivně praktikovala i ve svých 3 těhotenstvích. Momentálně se mimo jógu věnuji práci porodní duly a práci se ženami obecně, proto mě teď moje cesta vede mimo jiné k práci s těhotnými ženami. Na svých lekcích jógy se snažím o to, aby si odpočinula mysl a opečovalo tělo. V propojení mysli a těla a prožití přítomného okamžiku vidím velmi důležitou složku sebepéče, kterou všichni potřebujeme a kterou bychom si měli pravidelně dopřát. 

Vzdělání:

- Učitel jógy III. Třídy (Česká Akademie Jógy) 2015
- Specializace Vinyasa jóga (FISAF) 2015
- porodní dula Česká asociace dul

Lekce, které vedu:

Jóga pro těhotné Lekce jógy vhodné pro těhotné ženy od začátku těhotenství až do porodu. Lekce jsou vedeny jemným způsobem s ohledem na momentální stav a možnosti každé ženy. Ásany jsou individuálně přizpůsobeny momentálnímu stupni těhotenství a celá lekce je mimo jiné zaměrena na vnímání potřeb svého těla, budování důvěry ve své tělo a meditace na propojení s miminkem i na přípravu na porod a mateřství. Po relaxaci máme chvíli čas na šálek těhotenského čaje a na volné sdílení na vše, co Vás zajímá k tématům těhotenství, porodu nebo začátků s miminkem.